Kolekcja KENZOxH&M | Lookbook review

Cześć!

Już jutro w sklepach H&M pojawi się limitowana kolekcja KENZO dla szwedzkiej sieciówki, która będzie obejmować linię damską, męską i akcesoria.

“KENZO to luksusowa marka, która świadomie zrezygnowała ze stonowanego szyku na rzecz kalejdoskopowej, inspirowanej kolorami dżungli estetyki z echem najnowszych globalnych trendów w tle. Marka słynie z odważnych, awangardowych wzorów i zaskakującego łączenia materiałów. Jej dyrektorzy kreatywni, Carol Lim i Humberto Leon, bacznie obserwują rozwój kultury młodzieżowej na całym świecie, tworząc uniwersalną wizję mody, która wymyka się wszelkim regułom i ograniczeniom. „To fantastyczne, że możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, w tym do osób, które być może nigdy nie słyszały o KENZO”, mówi Humberto. „Każdy element tej kolekcji ma swoje odrębne przesłanie i znaczenie. Taki cel przyświecał nam od samego początku pracy”. Projektując kolekcję, Carol i Humberto pragnęli w jak najbardziej reprezentatywny sposób oddać klimat barwnego świata KENZO. Zyskali dzięki temu okazję, aby ponownie wziąć na warsztat najciekawsze archiwalne projekty i złożyć hołd japońskiemu wizjonerowi mody, Kenzo Takadzie, który stworzył markę w 1970 roku. Kolekcja w unikalny sposób łączy przeszłość z przyszłością mody, bazując na wyrazistych, nowoczesnych krojach. Wiele ubrań jest dwustronnych – znak rozpoznawczy KENZO – i cechuje się niezwykłą dbałością wykonania. „Chcieliśmy, aby te ubrania miały charakter kolekcjonerski. Żeby można się było nimi cieszyć jak najdłużej”, mówi Carol. W kolekcji znalazły się zarówno ubrania inspirowane stylem ulicy, jak i bardziej ekstrawaganckie modele – suknie z kokardami, kimona i sztuczne futra w neonowych kolorach.” – tak kolekcję opisują jej twórcy.

Motywem przewodnim w kolekcji jest wzornictwo folklorystyczne, kwiatowe i zwierzę

kolaz

Marka KENZO postawiła na niecodzienne i oryginalne fasony i formy, które z pewnością bardzo wyróżniają tą kolekcję.

kolaz2

Dla siebie wybrałabym trzy modele:

kolaz3

Kolekcja bardzo mi się podoba pod względem kolorystyki. Jeśli chodzi o kroje i wzory to nie na wszystkie mogłabym się zdecydować.

A jak Wam się podoba? Widzicie coś dla siebie?

M.

fot. H&M

Kolekcja KENZOxH&M | Lookbook review
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)