Własnoręcznie wykonany szalik

Jakiś czas temu napotkałam w sieci na tutorial przedstawiający jak własnoręcznie wykonać szalik techniką jak na drutach ale bez użycia drutów. Zamiast drutów używa się własnych rąk. Jeśli potraficie dziergać na drutach, to wykonanie nie sprawi Wam najmniejszych problemów. Ja uczyłam się robienia na drutach bardzo dawno temu, będąc jeszcze dzieckiem. Wystarczyło kilka ruchów i szybko sobie przypomniałam co i jak. A oto wspomniany tutorial:   

Zakupiłam włóczkę. W pasmanterii poprosiłam o pokazanie mi najgrubszych, a Pani tam obsługująca natychmiast mnie poinformowała, że ta włóczka doskonale nadaje się do robienia szalików na rękach i palcach… chyba nie byłam pierwszą osobą, która tam przyszła z zamiarem zakupu materiału na taki szalik 😉 Do wykonania szalika dwukrotnie owiniętego wokół szyi potrzeba 200g włóczki. Ja wybrałam melanż.

Nieco zmodyfikowałam instrukcje zawarte w tutoriale, a mianowicie nabrałam na ręce 10 oczek, bo uznałam, że taka szerokość szalika będzie mi najbardziej odpowiadać.

Oczywiście to nie było tak, że od razu za pierwszym razem udało mi się wykonać całość. Zanim osiągnęłam efekt końcowy kilka razy prułam. Ostatecznie, po próbach i błędach, wykonanie całego szalika zajęło mi około godzinę. A oto efekt:

Jestem zadowolona z mojego dzieła:) Szalik spisuje się bardzo dobrze. Przede wszystkim jest bardzo ciepły. Jedyne co zmieniłabym to może mógłby być odrobinę krótszy, żeby był ciaśniej owinięty wokół szyi. Ale kiedy zakładam go na kurtkę zimową, to takiego “luzu” jak na zdjęciu powyżej nie ma.

Polecam! Ja za moją włóczkę zapłaciłam 29zł i wydaje mi się, że trochę przepłaciłam. Myślę, że da się kupić taniej. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, to myślę, że własnoręcznie wykonany szalik, taki jak ten, może być bardzo miłym upominkiem. Ja już wykonałam drugi egzemplarz dla mojej Mamy 🙂

Pozdrawiam

Marisza

Własnoręcznie wykonany szalik
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)